توضیحات محصول

 پروژه مقاله ترجمه شده :نقشه برداری QoS بین UMTS و WiMAX
Mapping of QoS between UMTS and WiMAX in Tight Coupling
Heterogeneous Wireless Network
این مقاله به صورت ۱۸ صفحه به صورت فایل word که فهرست ندارد.شمارش دارد.

چکیده:

 شبکه۴G  و یا شبکه دسترسی بی سیم ناهمگن با فن آوری های دسترسی بی سیم موجود ادغام خواهد شد (مانند، ۲G ، ۳G ، WiMAX ، WLAN، و غیره …) تا بطور شفاف بهترین خدمات به کاربران نهایی از طریق اتصال دستگاه های تلفن همراه شان در هر زمان به بهترین شبکه های رادیویی در دسترس ارائه شود. در این زمینه نقشه برداری دسته های QoS بین شبکه های دارای دسترسی مختلف به چالش بزرگی تبدیل می شود. در این مقاله روش نقشه برداری بین دسته های CoS را در UMTS و QoS در وایمکس در معماری جفت شدگی محکم یا کامل شبکه دسترسی بی سیم ناهمگن  (HWAN) پیشنهاد می کنیم.

کلمات کلیدی: کیفیت خدمات (QoS)، شبکه ۴G، شبکه دسترسی بی سیم ناهمگن(HWAN)، نسل بعدی شبکه های بی سیم (NGWN)

  1. مقدمه مقاله:

در طی چند دهه گذشته شبکه های مختلف بی سیم و تلفن همراه (مانند ۲G ، ۳G ، وای فای، وایمکس، cdma، cdma2000 و غیره …) توسعه یافته اند و در سراسر جهان مستقر شده اند. این شبکه ها فن آوریهای دسترسی متفاوتی دارند و به طور مستقل طراحی شده اند تا بدون همکاری با یکدیگر استفاده شوند. تعامل یکنواخت بین این شبکه های بی سیم یا بطور مستقیم و یا بر روی بستر اصلی IPbased مشترک انجام می گیرد-همانطور که در شکل ۱ نشان داده شده است- که هدف نهایی شبکه های دسترسی بی سیم ناهمگن آینده HWAN)) است و همچنین به عنوان شبکه های بی سیم نسل بعدی (NGWN) شناخته شده اند و بعنوان شبکه های بی سیم ۴G (نسل چهارم) در نظر گرفته شده اند؛ یعنی علاوه بر ادغام شبکه های بی سیم فعلی، فن آوریهای دسترسی جدیدی هم باید ارائه شوند(مانند LTE-پیشرفته و MAN-پیشرفته) که پهنای باند بالاتری (۱۰۰Mbps –۱Gbps) ارائه  می کنند.بازار پروژه

یکی از چالش های عمده در (HWAN) و شبکه های بی سیم پشتیبانی ازQoS [1]  با توجه به ویژگی های مختلف کانال، کنترلهای دسترسی مختلف، نرخ بیت متفاوت، روشهای تخصیص پهنای باند، سطوح تحمل خطا و روشهای هنداف، پروتکل ها و پشتیبانیهای مختلف است. پشتیبانی از QoS می تواند در سطح دسترسی، سطح بسته، سطح تراکنش، سطح مدار، شبکه های اصلی و سطح اتصال و همچنین سطح کاربر رخ دهد. در راه حل کامل بی سیم، ارتباط یکنواخت بین دو یا چند کاربران احتمالا شامل چندین شبکه بیسیم با انواع مختلف دسترسی و نیز شبکه های مبتنی بر IP اساسی است. در این مقاله مسائل مربوط به کیفیت خدمات در روش جفت شدگی محکم شبکه های بی سیم G4 از نقطه نظر یکنواخت بررسی می شوند و مکانیزمهای نقشه برداری جدید بین UMTS، CoS و دسته های وایمکس QoS در روش جغت گیری محکم ارائه خواهند شد، هر چند سایر مسائل و چالشها را هم در نقشه برداری های QoS بین سایر شبکه های دسترسی بی سیم و هم در جفت گیری ضعیف نادیده می گیرد.(پروژه دانشجویی)

ساختار این مقاله بدین شرح است، بخش ۲ مسائل و چالش های اشکار شبکه های دسترسی بی سیم ناهمگن را به طور کلی و جفت شدگی کامل را به طور خاص در هم می تند؛ بخش ۳ معماری شبکه های بی سیم ناهمگن را با دو روش آن یعنی جفت شدگی ضعیف و جفت شدگی کامل توصیف می کند؛ بررسی اجمالی QoS در بخش ۴ شرح داده می شود؛ در حالی که روش جدید برای نقشه برداری QoS در UMTS به دسته های وایمکس QoS با پارامترهای مرتبط با آنها در بخش ۵ ارائه می شود  و در نهایت بخش ۶ با با تاکید بر اثار مرتبط جمع بندی می شود.(ترجمه)

  1. چالش ها و مسائل

این یکپارچگی قطعا چالش های زیادی مانند امنیت (مثلا احراز هویت و صدور مجوز)، حسابداری و حسابداری، کنترل دسترسی، هنداف، تمایز خدمات و QoS یکنواخت به ارمغان خواهد آورد[۱] . همچنین اتصال این فن آوری های مختلف بی سیم چه به طور مستقیم و چه بر روی بستر اصلی مبتنی بر IP معمولی و استفاده از آنها برای همکاری با یکدیگر نیز چالش عمده ای است. برای اینکه خدمات شفاف و یکنواختی اعم از برنامه های کاربردی صدای سنتی به VoIP و چند رسانه ای از طریق مرور وب، چتینگ و بازیهای انلاین به کاربران تلفن همراه ارائه شود، بهترین فن اوری رادیویی در دسترس باید در هر زمان و در هر نقطه استفاده شود.

همانطور که قبلا ذکر شد، این فن آوریهای دسترسی بی سیم دارای ویژگی های مختلفی بوده اند که برای اهداف مختلف طراحی شده اند، اما می توانند مکمل یکدیگر باشند. سیستم های سلولی (مثلا G2، cdma وG 3) مناطق تحت پوشش گسترده، تحرک کامل و رومینگ را بطور سنتی با تمرکز بر صدا تامین کرده و پهنای باند کم و پشتیبانی اطلاعات محدود را ارائه می کنند. در چند سال گذشته این شبکه ها توسعه یافته اند (GPRS، EDGE، UMTS، HSPA، HSPA +، LTE، ۱xEV-DO1 و غیره …) تا پشتیبانی داده ای بهتری با نرخ بالاتر تا Mbps 100 ارائه کنند. اما این پدیده هزینه های بالایی دارد، چرا که آنها هنوز از دو نوع دسترسی یعنی مدار تغییر یافته برای تماسهای صوتی و تصویری و بسته های تغییر یافته برای داده ها و ترافیک IP پشتیبانی می کنند. از سوی دیگر، WLAN ها و وایمکسها با تنها روش دسترسی بسته انتخاب شده نرخ داده بالایی با هزینه کم ارائه می کنند. در حالی که WLAN ها که به شکل هات اسپاتها سازمان یافته اند، پوشش محدودی در مناطق خاص ارائه می کنند و وایمکس می تواند پهنای باند تلفن همراه را برای هر کسی در هر جا تامین کند [۲].

ما از این روشها انتظار داریم که دسترسی به خدمات مبتنی بر IP را مانند خدمات VoIP و چند رسانه ای با نرخ داده بالا برایمان فراهم کنند. همانطور که قبلا ذکر شد، یکی از مسائل و چالش های عمده در شبکه های بی سیم G4 پشتیبانی از QoS یکنواخت و ارائه آن به کاربران نهایی با QoS است که صرف نظر از فن آوری دسترسی مورد استفاده وعده داده شده است. مواد و مکانیزم هایی که ممکن است برای پشتیبانی از مسائل و چالشهای مختلف – همانطور که قبلا در این بخش به طور کلی و QoS بطورخاص ارائه شده اند-اسفاده شوند بر اساس متفاوت نوع کوپلینگ متفاوت هستند. در حالیکه دروازه ها ممکن است در مورد اتصال ضعیف استفاده شوند، تغییرات در پروتکلها، رابطها و خدمات و برخی از گره های شبکه های رادیویی موجود در جفتگیری کامل که در بخش ۳ شرح داده شده اند مورد نیاز هستند.

  1. معماری شبکه ناهمگن

شبکه های بی سیم G4، شبکه های دسترسی رادیویی موجود و جدید را که با همکاری یکدیگر بطور اشکار به کاربران تلفن همراه خدمات مورد نیازشان را با الزامات کیفیت خدمات مربوطه ارائه می کنند ادغام خواهند کرد. این شبکه ها قطعا مزایای بسیاری برای همه طرفین مانند کاربران تلفن همراه،

ارائه دهندگان شبکه و ارائه دهندگان خدمات خواهند داشت. از یک طرف کاربران از پوشش و ویژگیهای ارائه شده توسط شبکه های مختلف که در هر زمان و هر مکان مجاز به اتصال یکنواخت در شبکه دسترسی خواهند شد بهره مند می شوند تا بهترین کیفیت ممکن و مقرون به صرفه ترین خدمات به انها ارائه شود، در حالی که ارائه دهندگان خدمات و شبکه مقرون به صرفه ترین فن آوری و زیرساختها را بر اساس خدمات ارائه شده ها استقرار خواهند کرد.

در این معنا، شبکه های بی سیم G4 باید به کاربران تلفن همراه پهنای باند بیشتری را با کیفیت خدمات بهتر در هر زمان و در هر نقطه با کاهش هزینه هم برای کاربران نهایی و هم ارائه دهندگان ارائه کنند.

از آنجا که هر یک از شبکه های دسترسی دارای سطوح مختلف، روش ها و پروتکل های متفاوتی برای پارامترهایQoS  است (مانند پهنای باند، تأخیر، لرزش، نرخ خطای بیت، تحرک، پوشش و هزینه)، لذا حفظ QoS یکنواخت در سراسر شبکه های دسترسی بی سیم ناهمگن یکی از چالش های اصلی در شبکه های بی سیم G4 خواهد بود.

روش های هنداف باید پایانه های تلفن همراه را قادر به حفظ اتصال در هنگام حرکت بین سلولها، سیستم های فرکانس و زیرشبکه های IP کنند تا مجاز به همکاری در میان شبکه های مختلف صرف نظر از پروتکل های سیگنالینگ مختلف، روشهای مسیریابی و استانداردهای مدیریت تحرک باشند [۳]. بنا به دلایل فوق معماری شبکه های بی سیم G4 باید به شیوه ای انعطاف پذیر باشد که بر مبنای ان روشهای QoS و پارامترها به صورت یکپارچه همانطور که پایانه های تلفن همراه هم به صورت افقی و هم عمودی در تمام فن آوری های دسترسی مختلف اعمال می شوند نقشه برداری و یا منتقل شوند. دو استراتژی اصلی یعنی تعامل و یکپارچه سازی به عنوان راه حلهایی برای اتصال شبکه های رادیویی مختلف در شبکه های بی سیم ناهمگن پیشنهاد شده اند.

در شبکه های یکپارچه رابط های هوا از فن آوری های مختلف برای دسترسی به رادیو با هر دو شبکه رادیویی دسترسی (RAN) و یا سطح هسته شبکه(CN)  همراه هستند[۴]. در حالی که تعامل روش شبکه ها با استفاده از دروازه های کناری و ارتباط بین آنها برای اتصال سیستم های مختلف بی سیم و تبادل اطلاعات و سیگنالینگ از طریق دروازه های آن ایجاد می شود[۵، ۶]. معماری های مختلف برای هر دو استراتژی بسته به سطح وابستگی متقابل ارائه شده اند. به عنوان مثال موسسه استانداردهای مخابرات اروپا (ETSI) دو روش برای اتصال WLAN ها با شبکه های تلفن همراه در نظر گرفته اند:

جفت شدگی کامل و جفت شدگی ضعیف [۷].

۳٫۱ جفت شدگی ضعیف

روش جفت شدگی ضعیف بستگی به نقش دروازه ها برای اتصال شبکه های بی سیم یکپارچه از طریق بسترهای اصلی اینترنت مبتنی بر IP دارد. در این روش هیچ ارتباط مستقیمی بین شبکه های مختلف برای دسترسی به رادیو وجود ندارد. تجهیزات اضافی مانند دروازه هایWLAN /وایمکس نیز ممکن است برای پشتیبانی از احراز هویت، نقشه برداری های QoS، صدور صورت حساب و سایر خدمات مورد نیاز باشند [۱۰، ۱۱]. شکل ۲ ادغام جفت شدگی ضعیف را بین G / UMTS3، وایمکس و شبکه های WLANنشان می دهد.(شما مییتوانید برای دریافت این مقاله ترجمه شده برای درس زبان انگلیسی یا پروژه استفاده کنید.)

 محدوده ارزش مشخصه های خدمات حامل UMTS

umts

دیدگاه‌ها

    You must log in and be a buyer of this محصول to submit a review.

    نظری بدهید